Община
Туризъм
Дарования и постижения

Дарования и постижения - 2015 г.

СРЕДНО ОБЩООБРАЗОВАТЕЛНО УЧИЛИЩЕ “МАКСИМ РАЙКОВИЧ”

1.  ЕЛИЦА ИЛИЯНОВА ДЕНЕВА - 2-ро място в Национален конкурс по екология „Казанлъшка роза“ - гр. Казанлък                                                                

2.  ДИМИТЪР ДАНИЕЛОВ ДАНКОВ - 3-то място в Национален конкурс по екология „Водата-синьо богатство“  - гр. Бургас                       

                                                РЪКОВОДИТЕЛ: ДАФИНКА ИВАНОВА                         

3. ИВЕТА ГАЛИНОВА ХРИСТОВА -  1-во място в Международно математическо състезание „Европейско кенгуру“, 1-во място в Национално математическо състезание „Иван Салабашев“, 1-во място във Великденско математическо състезание, сребърни медали на Международно математическо състезание „Математика без граници“, 1-во място в Национална олимпиада по математика – областен кръг

 ИВЕТА ХРИСТОВА има спечелено и 3-то място в Пролетно национално състезание по физика, гр. Варна

 4. КАТЕРИНА ГЕОРГИЕВА ТУМБАЛОВА – сребърен медал на Международно математическо състезание „Математика без граници“

 5. ВЕСЕЛИН МИРОСЛАВОВ ДЕНЧЕВ – бронзов медал на Международно математическо състезание „Математика без граници                                  

                                                   РЪКОВОДИТЕЛ: ВЯРА СТОЯНОВА

6. ДЕНИСЛАВ ИЛИЯНОВ ЦАНКОВ – 3-то място в Национален конкурс за мултимедийни продукти на тема: „Светлината в технологиите“

7. ЙОАНА ВЕНЦИСЛАВОВА ЙОРДАНОВА – 2-ро място в Национален конкурс за мултимедийни продукти на тема: „Светлината в технологиите“

 РЪКОВОДИТЕЛ НА ИВЕТА ХРИСТОВА, ДЕНИСЛАВ ЦАНКОВ И ЙОАНА ЙОРДАНОВА Е ТЕМЕНУЖКА МАНЕВА        

           ЙОАНА ВЕНЦИСЛАВОВА ЙОРДАНОВА има и спечелено 1-во място в 7-ми Международен конкурс «Мадарският конник – символ на историческото минало и европейско бъдеще на България»  с ръководител КАЛИНКА НИКОЛОВА, както и спечелено  2-ро място за колаж в VI-ти Международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници“, с ръководител ДИАНА МИНЧЕВА

8. ВИКТОРИЯ ПЛАМЕНОВА НЕДЯЛКОВА – 1-во място за коледна картичка в Националната благотворителна кампания „Българската коледа“

9. КАСАНДРА ПЛАМЕНОВА НЕДЯЛКОВА – 1-во място в литературен конкурс за стихотворение – гр. Сребърна

РЪКОВОДИТЕЛ: СВЕТЛА НЕСТОРОВА

10. ЕВТИМ ИВАНОВ АНАСТАСОВ - сребърни медали на Международно математическо състезание „Математика без граници“

РЪКОВОДИТЕЛ: ЕЛЕОНОРА МИНЧЕВА

11. МОНИКА ВАЛЕНТИНОВА НИКОЛОВА – 3-то място на Международно математическо състезание „Математика без граници“

РЪКОВОДИТЕЛ: ДИАНА ДИМИТРОВА

12. МЕЛИСА МАРТИНОВА МЛАДЕНОВА – 3-то място на втори Национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов“ - гр. Разград

РЪКОВОДИТЕЛ: РОСИЦА МАРЧЕВА

 

ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО „РАЧО СТОЯНОВ“

1.  РАЙНА ДИЯНОВА МИХАЙЛОВА – 1-во място за мултимедийна презентация на Национален исторически конкурс, гр. Бургас

РЪКОВОДИТЕЛ: МАРИЯ МАРКОВА

2.  НИКОЛАЙ РУМЕНОВ ГЕОРГИЕВ – 3-то място на Национално състезание по публични финанси, гр. Свищов                          

                                             РЪКОВОДИТЕЛ: СВЕТЛАНА ЕНЧЕВА          

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „РАЗВИТИЕ-1869”

  1. ГЕРГАНА ИВЕЛИНОВА ДЕЧЕВА – 1-во място в VІ Международен конкурс за детска рисунка „Обичам моята родина”, Грамота в Национален конкурс „Възкресение Христово”; Поощрителна награда в Национален ученически конкурс „Не се гаси туй що не гасне ”; Специална награда в Областен конкурс „Нарисувай габровския влак 2”; 2-ро място в ХVІ биенале „Пъстроцветна дъга” - гр. Тръстеник;

1-во място в Национален конкурс „Етъра - чудесно място”;

1-во място в Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”. 

  1. ДОРИНА ДОБРЕВА ЛЮЦОВА - 1-во място в Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”; 3-то място в Международен ученически конкурс „Заедно в ХХІ век”; 2-ро място в VІ Международен конкурс за детска рисунка „Обичам моята родина”.
  1. РАДОСЛАВ МИХАИЛОВ СТЕФАНОВ – Медал и 1-во място в ІІІ Международен конкурс за Васил Левски; 3-то място в Национален ученически конкурс „Не се гаси туй що не гасне”; 1-во място в Регионален конкурс „Светлината и светлинните технологии” - гр. Котел.
  1. НАДЕЖДА ИВАНОВА ПЕНЧЕВА – Поощрителна награда в Национален конкурс „Моите детски мечти”; 1-во място в ХVІ биенале „Пъстроцветна дъга” - гр. Тръстеник.
  1. ТИХОМИРА ЕМИЛОВА СТАНЧЕВА – 1-во място в Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”.
  1. МЕЛИСА МАРТИНОВА МЛАДЕНОВА – 1-во място в Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”; 2-ро място в Национален конкурс „Сладкопойна чучулига – Нарисувай ми песен“; Грамота в Областен конкурс „Нарисувай габровския влак 2”; 3-то място в ІІ Национален фестивал на руската поезия песен и танци; 1-во място в Първи пролетен изпълнителски конкурс за поп и рок песен; 2-ро място в Детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента”. 
  1. МАРИЯ ДАНИЕЛОВА МУТОВА – 2-ро място в Национален конкурс „Сладкопойна чучулига – Нарисувай ми песен“; Специална награда в Областен конкурс „Нарисувай габровския влак 2”; 3-то място в VІ Международен конкурс за детска рисунка „Обичам моята родина”.
  1. РАЯН НИКОЛАЕВ СТЕФАНОВ – 2-ро място в Национален конкурс „Сладкопойна чучулига” – Нарисувай ми песен.
  1. МИЛА НИКОЛАЕВА ВЕЛИКОВА – 3-то място в Национален конкурс „Сладкопойна чучулига” – Нарисувай ми песен; Специална награда в Областен конкурс „Нарисувай габровския влак 2”.
  1. КАМЕЛИЯ ТОДОРОВА ДИМИТРОВА – 1-во място в Национален конкурс „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев”; 3-то място в VІ Международен конкурс за детска рисунка „Обичам моята родина”.
  1. ХРИСТИЯН МАРТИНОВ МАРКОВ – 2-ро място в Национален конкурс „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев”.
  1. СТАНИСЛАВ ГЕОРГИЕВ РОСЕНОВ – Поощрителна награда в ІХ Национален конкурс  „България в сърцата и мечтите ни ”.     

                                                     РЪКОВОДИТЕЛ: МАРИЯ МАРКОВА          

  1. ЛИДИЯ МИРОСЛАВОВА ГОРЧЕВА – 3-то място във ІІ Национален фестивал на руската поезия песен и танци; Първа награда в Национален младежки конкурс за популярна песен „15 лалета”; 1-во място в Първи пролетен изпълнителски конкурс за поп и рок песен;

2-ро място в Детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента”. 

  1. ИСТИР МИРОСЛАВОВА ГОРЧЕВА – 3-то място във ІІ Национален фестивал на руската поезия песен и танци. Първа награда в Национален младежки конкурс за популярна песен „15 лалета”; 1-во място в Първи пролетен изпълнителски конкурс за поп и рок песен;

2-ро място в Детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента”.

  1. ЙОАНА ИВАЙЛОВА МАНЕВА – 3-то място в ІІ Национален фестивал на руската поезия песен и танци; Първа награда в Национален младежки конкурс за популярна песен „15 лалета”;  

1-во място в Първи пролетен изпълнителски конкурс за поп и рок песен; 2-ро място в Детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента”.

  1. АЛЕКСАНДРА РАДОСЛАВОВА СТАЙКОВА – 3-то място в ІІ Национален фестивал на руската поезия песен и танци; Първа награда в Национален младежки конкурс за популярна песен „15 лалета”; 1-во място в Първи пролетен изпълнителски конкурс за поп и рок песен. 2-ро място в Детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента”.                                                             

                                                РЪКОВОДИТЕЛ: ВЛАДИМИР ГАБРОВ          

  1. ДИЛЯН ТОДОРОВ КОЛЕВ – Поощрителна награда в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”.
  1. АСПАРУХ КРАСИМИРОВ КРЪСТЕВ -  2-ро място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”; 3-то Място в Национален фестивал на музикалните школи. 
  1. ЕМИЛИЯ ИВАЙЛОВА НИКИФОРОВА – 2-ро място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”.
  1. МАРИЯ КРАСИМИРОВА МИХАЙЛОВА – 3-то място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”.
  1. ТАТЯНА ИВАНОВА КУМПЕЛОВА – 2-ро място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”; 3-то място в Национален фестивал на музикалните школи.
  1. ДАЯНА ИВАНОВА КУМПЕЛОВА – 2-ро място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”; 3-то място в Национален фестивал на музикалните школи.

                                                РЪКОВОДИТЕЛ: РАДОСЛАВ ТАЛЕВ          

  1. ПОЛИНА НИКОЛАЕВА ГЕОРГИЕВА – 2-ро място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”
  2. ГАЛЕНА ИВАНОВА ГАЙДАРОВА – 1-во място в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици"                                                                                             РЪКОВОДИТЕЛ: ВИКТОРИЯ ЦУЦОВА          

 

  1. КОЛЬО ЛАЗАРОВ ЛАЗАРОВ – Поощрителна награда в Х Детско-юношески конкурс „Фолклорни приумици”

                                           РЪКОВОДИТЕЛ: КРАСИМИРА ДАНКОВА 

  1. Детско юношески танцов състав „БАЛКАНДЖИЙЧЕ” – 3-то място в Национален фолклорен фестивал „Насред мегдана в Арбанаси”; Носител на почетния знак на Старопланински събор „Балкан фолк”; Сребърен медал и диплом от Националния вицешампионат на VІ Български Национален Шампионат по фолклор „Евро фолк 2015”. 1-во място в Международен детски фестивал „Созополска панорама”; Носител на званията лауреат и откритие на VІ Български Национален шампионат по фолклор „Евро фолк 2015”; Бронзова лира на Орфей от Националния младежки фолклорен съюз „Орфеево изворче”.

                                              РЪКОВОДИТЕЛ: ЦВЕТОЗАР КЬОРОВСКИ

ЦВЕТОЗАР ГЕОРГИЕВ КЬОРОВСКИ е Носител на наградата за авторство на млад автор за танцовата постановка „Надиграване”, от Националния конкурс „Децата на България Танцуват”.

 

                                                                                    

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „ДРЯНОВСКА ПРОБУДА-2008”

1.  ГЕРГАНА БОРИСЛАВОВА ДИМИТРОВА - 2-ро място в Национален конкурс „Св. Трифон Зарезан“ - гр. Сунгурларе, 3-то място в конкурс за детска рисунка „Светлините и светлинните технологии“ - гр. Котел

2.  КРИСТИНА РАДОСЛАВОВА АНГЕЛОВА - 1-во място в Национален конкурс „България в сърцата и мечтите ни“ гр. Шумен, 2-ро място в Национален конкурс „Рецептите на баба“, 2-ро място в Национален конкурс „Мадарският конник – символ на историческото минало и европейското бъдеще на България“ гр. Шумен

3. ГАНИМИР РАЙЧЕВ КАЛЧЕВ – 2-ро място в Национален конкурс „България в сърцата и мечтите ни“ - гр. Шумен и 2-ро място в Национален конкурс „Нарисувай габровския влак-2“ гр. Габрово

4. БОЖИНА ВЕНЦИСЛАВОВА СИМЕОНОВА – 1-во място в Национален конкурс „Мадарският конник – символ на историческото минало и европейското бъдеще на България“ - гр. Шумен, 2-ро място в Национален конкурс „Казанлъшка роза“ - гр. Казанлък

5. ДЕНИЦА МАРИНОВА АХМАКОВА – 3-то място в Национален конкурс „Мадарският конник – символ на историческото минало и европейското бъдеще на България“ - гр. Шумен                                                                                                                            

                                                 РЪКОВОДИТЕЛ: ГЕРГАНА СИМЕОНОВА

6. ЕНГИН МИЛАНОВ МИЛАНОВ - 2-ро място в Национален конкурс „Нарисувай габровския влак-2“ гр. Габрово

  
 РЪКОВОДИТЕЛ НА ГАНИМИР КАЛЧЕВ И ЕНГИН МИЛАНОВ Е РУМЯНА КАРАМФИЛОВА                                                                                         

                                                             
7. АЛЕКСАНДРА ВЕСЕЛИНОВА ЦВЯТКОВА – носител на званието „Откритие“ от XIV-ти Национален детски фестивал „Смехоранчета“, гр. Габрово

РЪКОВОДИТЕЛ: ИВАЛИНА АНГЕЛОВА
 

8. ТАНЦОВ СЪСТАВ „ДРЯНОВЧЕ” /2-ра възрастова група/ – 2-ро място в XV-ти Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“, гр. Стара Загора

9.  ТАНЦОВ СЪСТАВ „ДРЯНОВЧЕ” /3-та възрастова група/ – 2-ро място в IV-ти Национален фолклорен конкурс „Заблеяло ми агънце“, гр. Лясковец; 3-то място в XV-ти Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ гр. Стара Загора; национален вицешампион, лауреат, носител на  сребърен медал в Шести български национален шампионат по фолклор „Евро фолк 2015“ - гр.  Велико Търново, носител на почетен знак и диплом за съществен принос при съхранение и развитие на българските традиционни народни изкуства в XIX Старопланински събор „Балкан фолк 2015“ - гр. Велико Търново, носител на почетен знак и диплом за съществен принос при съхранение и развитие на българските традиционни народни изкуства в XII „Black Sea Fest – Euro Folk 2015“ – Приморско- Китен; 2-ро място в Осми фолклорен фестивал „От Дунава до Балкана“ - гр. Борово

10. ТАНЦОВ СЪСТАВ „ДЕТЕЛИНА” /1-ва възрастова група/ -  1-во място в XX Фолклорен фестивал „Павликени“ - гр. Павликени

РЪКОВОДИТЕЛ: МАРУСЯ МЛЪЗЕВА

 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ОРИЕНТИРАНЕ “ БАЧО КИРО – 94”

 

          1.  СТЕФАН БЛАГОВЕСТОВ МИХАЙЛОВ

-    2-ро място Купа „България“ 2015      

-  2-ро място на Държавно първенство спринт и Държавно първенство колоориентиране щафети

-  3-то място на Държавно първенство нощно ориентиране и Държавно първенство щафети

 

2.   МАРТИН ИВАНОВ МАРИНОВ

-  1-во  място на Държавно първенство нощно ориентирене

- 2-ро място на Държавно първенство дълга дистанция и Държавно първенство маратон

- 2-ро място на Държавно първенство колоориентиране и щафети

- 3-то място Купа „България“ 2015, средна дистанция на Държавно първенство и спринт Държавно първенство колоориентиране      

 - 2-ро място щафети в Шампионат по ориентиране за Югоизточна Европа

- 3-то място дълга дистанция в Шампионат по ориентиране за Югоизточна Европа

 

3.     МАРИЯН ТИХОМИРОВ НОЕВ

- 3-то място на Държавно първенство щафети

 

          4.   НЕНО СЕРГИЕВ ИЛИЕВ

            - 2-ро място на Държавно първенство  колоориентиране щафети          

РЪКОВОДИТЕЛ:  ДОБРИ ДОБРЕВ

 

         5.   МОНИКА СВЕТОЗАРОВА ЛАМБЕВА

             -  2-ро  място на Държавно първенство спринт

             -  2-ро място на Държавно първенство колоориентиране щафети

 

        6.  ЙОАННА ПЕТРОВА ПЕТРОВА

            -  3-то място на Държавно първенство колоориентирне спринт

 

7.   НАДЕЖДА ИВАНОВА ПЕНЧЕВА

-  3-то място на Държавно първенство нощно ориентиране

 

         8.   МИРОСЛАВ ТИХОМИРОВ ГЕОРГИЕВ

            -  3-то  място на Държавно първенство щафети

 

        9.   ДИМИТЪР МАРИНОВ КАЛУШКОВ

            -  3-то  място на Държавно първенство нощно ориентиране

                                                                            РЪКОВОДИТЕЛ: ЦВЕТАНКА ДОБРЕВА

 

ТЕНИС КЛУБ „КРИСТИ”

 

1.   ДИМИТЪР ПЛАМЕНОВ ПЕНЧЕВ

-   1-во място на Международен турнир в Букурещ

-   1-во място на Международен турнир в Созопол

-   2-ро място на Международен турнир в Правец

-         3-то място на Държавен турнир в Пловдив

-   3-то място на Държавен турнир в Сливен

 

                                                                      РЪКОВОДИТЕЛ: ИВАЙЛО ИЛИЕВ  

 

 

КЛУБ ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА „ЛОКОМОТИВ“ – ДРЯНОВО

 

1.  ЦВЕТЕЛИНА ТОТЕВА СТАНЧЕВА

-    3-то място на Държавно първенство по планинско бягане на 4000 м. - гр. Сапарева баня

 

РЪКОВОДИТЕЛ: МАРИНЕЛА НИНЕВА

 

 

 

Услуги
Актуално
150 години град Дряново
Звук и светлина
3D Mapping
ILoveBulgaria
Видео клип Дряново