Община
Община
Туризъм
Новини

Димитър Пламенов Пенчев от Тенис клуб "Кристи" стана първи в турнир по тенис на корт в Румъния

От 4-ти до 9-ти март 2016 г., в Букурещ се проведе турнир по тенис на корт, където 11-годишният тенисист от Дряново Димитър Пенчев извоюва първото място. Турнирът бе част от спортния календар на Румънската федерация по тенис. Рамката на тенис турнира бе 32 деца, но участие взеха 28. Митко участва във възрастова група до 12 години, като изигра 5 мача, без нито един загубен сет. На финала, Димитър Пенчев игра с поставения под ном. 1 по схемата на турнира и победи с резултат 6:1, 6:3 гейма.

Димитър Пламенов Пенчев е една от големите спортни надежди на Дряново. Той е ученик в Средно общообразователно училище "Максим Райкович" и само на 11 години, той може да се похвали с десетки награди от международни и национални състезания.