Община
Община
Туризъм
Новини

Маринела Нинева дебютира в класическата дистанция от 42,195 км. и стана 4-та от общо 925 участници

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев даде старт и награди победителите, в третото издание на маратона, в морската столица. Състезанието, което се проведе на 13 май, е част от веригата „Бягането – начин на живот”. Общо 925 бегачи участваха в състезанието - 120 на 42,195 м, 152-ма на 21 км, 203-ма на 10,5 км и 450 в масовия старт на 2 км.

От българските участници, в класическата дистанция 42,195 км., най-добре се представи Маринела Нинева от Дряново, която за пръв път бяга маратон и въпреки това успя да завърши четвърта за време от 3:04:13 часа. Важно е да се отбележи, че нашето момиче зае четвъртата позиция, след кенийките Рут Матебо и Хелен Кимутай и украинката Вира Овчарук. След състезанието специалистите коментираха, че ако продължи да се готви сериозно за маратонско бягане, тя има шансове да покрие олимпийски норматив.

През тази година трасето на маратона е променено и е лицензирано от Международната федерация по лека атлетика, за всички състезателни дистанции - 10,5, 21 и 42,195 км. Така резултатите се признават за рекорди и покриване на квалификационни норми.

Маринела Нинева дебютира в класическата дистанция от 42,195 км. и стана 4-та от общо 925 участници Маринела Нинева дебютира в класическата дистанция от 42,195 км. и стана 4-та от общо 925 участници